ODZYSK ENERGII NA NIESPOTYKANĄ SKALĘ

W dobie proekologicznych trendów we wszystkich dziedzinach działalności człowieka, mamy niekłamaną przyjemność zaprezentować "Zespół wentylacyjno- klimatyzacyjno- grzewczy z odzyskiem energii z powietrza wylotowego”. Od 1990 roku wymienniki AGA HEX eksportowane są do Szwecji gdzie skutecznie konkurują z innymi wyrobami o podobnym przeznaczeniu. Już w 1990 i 1991 roku zainstalowano w Sztokholmie kilkadziesiąt wymienników, które pracują do dziś bezawaryjnie. Z początkiem 2001 roku wprowadziliśmy do produkcji wymienniki AGA PRO gdzie wkład wymiennika wydłużyliśmy o 25% i zastosowaliśmy blachę kwasoodporną o 50% cieńszą, co spowodowało zwiększenie sprawności nawet do 93%.

 Został on specjalnie zaprojektowany i wykonany przez firmę Aga GT z myślą o energooszczędnej wentylacji w okresie całorocznym dla:

·        domów

·        mieszkań

·        szkół

·        hal przemysłowych

·        banków

·        teatrów

·        krytych pływalni

·        hal sportowych

·        szpitali

·        kin

·        biur

·        sal widowiskowych

·        całego obszaru produkcji rolniczej

·        restauracji

·        hoteli

·        sal bankietowych

·        sklepów

·        suszarni

·        kurników

·        obiektów przemysłowych


Do głównych zalet tego systemu należą:

·           Komfort pełnej wymiany powietrza przez cały  rok, przy minimalnych kosztach energetycznych

·           Ogrzewanie, wentylacja, efektywne chłodzenie - wszystko w jednym zespole

·           W razie potrzeby filtracja, nawilżanie, osuszanie, jonizacja, kontrola i sterowanie składem atmosfery

·           Możliwość unikalnego połączenia wymiennika ciepła typu powietrze-powietrze o efektywności ponad 90% z innymi źródłami ciepła np. z nagrzewnicą gazową lub olejową  kominkiem

·           Średni współczynnik wykorzystania energetycznego (COP) przy ogrzewaniu > 8:1  (max > 10:1)

·           Średni współczynnik wykorzystania energetycznego (COP) przy chłodzeniu > 6: l

·           Pełna automatyka z możliwością współpracy z centralnym komputerem

·           Możliwość odstąpienia od grzejników konwekcyjnych i całej związanej z tym instalacji

System pozoru posiada jeden stopień odzysku energii, na wymienniku, ale za to, jeśli klient sobie tego życzy, o efektywności nawet 93%

 W istocie rzeczy oprócz odzysku ciepła jawnego, co, występuje w każdym przypadku mamy też odzysk ciepła utajonego, zależny od stopnia wilgotności powietrza - szczególnie istotny w instalacjach basenowych i w piekarniach.

System może być wyposażony w by-pass spełniający dwie różne funkcje:

·                    sterowanie temperaturą w okresach przejściowych (np. "free cooling")

·                    ochronę wymiennika przed zamarzaniem zimą.

W przypadkach szczególnych możliwe jest uzupełnienie zespołu o zintegrowaną sekcję dodatkowego chłodzenia, wyposażoną w jedną lub dwie sprężarki.

Latem system skonfigurowany z sekcją dodatkowego chłodzenia  -  której moc chłodnicza modulowana jest za pomocą sterownika komputerowego - może skutecznie utrzymywać wysoki komfort również w obiektach posiadających duże zyski ciepła.

System sterowniczy oparty jest na technologii komputerowej, CTS.

 W konfiguracji z automatyką sterowania, standardowo tablice sterownicze zespołów AGA wyposażone są w sterowniki, przystosowane do współpracy z centralnym komputerem.

W podsumowaniu należałoby wyeksponować następujący walor:

Zastosowanie zespołów AGA pozwala w wielu przypadkach wyeliminować agregaty i instalację wody lodowej (w przypadku chłodzenia) oraz znacznie zmniejszyć moc kotłowni lub wymiennikowi (w przypadku ogrzewania i wentylacji).

Z naszych doświadczeń wynika, że zastąpienie w dużym obiekcie instalacji wody lodowej oraz konwencjonalnych central zespołami AGA daje oszczędność inwestycyjną rzędu 10-30%, bez uwzględnienia zysków płynących z redukcji mocy kotłowni lub wymiennikowni. Natomiast oszczędności eksploatacyjne są zdecydowanie znaczniejsze. Urządzenia w tak istotny sposób oszczędzające energię są bez wątpienia przyjazne nie tylko dla środowiska, ale i dla rocznego budżetu użytkownika.

a tak niejako przy okazji, Stosując System AGA stajesz się realizatorem jednej z najważniejszych akcji ochrony naszej Ziemi – bezpośrednio przeciwdziałasz efektowi cieplarnianemu, bo skuteczność 85%, to 7 razy mniej ciepła wyrzuconego do atmosfery przez twoją wentylację.

 

Wykonujemy: » projekty techniczne instalacji; » analizy zasadności ekonomicznej; » adaptacje istniejących instalacji wentylacyjnych z doposażeniem w wymagane elementy; » kompletne systemy  instalacji nawiewno-wyciągowych wraz z montażem. Zapewniamy pełny serwis i doradztwo » W celu uzyskania bliższych informacji prosimy o kontakt z nami.

 

CMS - ACMS - GWPE ver.6.65    © 2007-2011 by your_domain.com All right reserved.